W dążeniu do Above&Beyond, nieustannie odkrywamy nowe obszary.

Także w świecie sztuki, która wszak nie ma żadnych ograniczeń. Inspirują nas artyści, bo stale poszukują nowych środków wyrazu. Inspiruje nas publiczność, bo pozwala zobaczyć, co dla niej ważne.

Stefan Gierowski

Akwarela, papier Stefan Gierowski „Klasyk nowoczesności”. Wybitny polski przedstawiciel awangardy.

Jan Tarasin – „Wylęgarnia przedmiotów”

Serigrafia „Wylęgarnia przedmiotów” przedstawia świat przedmiotów, który od zawsze interesował Tarasina.

Jacek Sempoliński – „Krzyk”

Z obrazu „Krzyk” bije niezwykła ekspresja. Na białym, płótnie widać mocno kreślone linie.

Jarosław Modzelewski

Cechą charakterystyczną jego obrazów jest lapidarna forma i momentalna narracja, którą maluje ulotne chwile.

Zbigniew Libera – szkic do „Obóz koncentracyjny Lego”

Rysunek przedstawia szkic do najsłynniejszej z „zabawek”, serii Libery Lego-obóz koncentracyjny.

Zbigniew Libera – szkice do cyklu „Eroica”

Rysunki są szkicami wykonanymi do cyklu „Eroica”. W tym cyklu Libera podejmuje temat socjalizacji chłopców oraz projektowania przez społeczeństwo ich stosunku do kobiet.

Jakub Danilewicz – „Bez tytułu”

Studiował na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Piękny ch w Gdańsku, obecnie na Kunstuniversität Linz pod kierunkiem prof. Christy Sommerer.

Zdzisław Beksiński – „Bez tytułu”

Rysunek przedstawia zdeformowanego człowieka. Nienaturalnie duża głowa, oczy umieszczone w dziwnych miejscach i zaklejone usta – wywołują u widza niepokój.

Ryszard Woźniak – „Nowa fala popierdala”

Obraz „Nowa fala popierdala” został namalowany jako reakcja artysty na wprowadzenie stanu wojennego.

Marina Abramović – „Portrait with Scorpion (Oczy Zamknięte)”

Marina Abramović jest ikoną sztuki współczesnej. Znana z radykalnych i ekstremalnych działań artystycznych performerka, używa swojego ciała do manifestacji trudnych zarówno społecznie, jak i osobiście tematów.

Paweł Kowalewski – „NIE WOLNO!”

Seria fotograficzna NIE WOLNO! przygotowywana była przez kilka lat. Paweł Kowalewski podróżując po świecie, robił zdjęcia różnych znaków zakazu i nakazu, a potem w oparciu o nie powstawały reprodukcje.

Paweł Kowalewski. Obraz z cyklu „Fin de siècle”

Obraz pochodzi z cyklu „Fin de siécle”, w którym artysta zmierza się z charakterystycznym dla każdego końca stulecia poczuciem nieuchronnej katastrofy.

Jeff Koons – „Tulips Coupe Service Plate”

Jeff Koons jest znanym na całym świecie amerykańskim artystą zajmującym się rzeźbą i malarstwem.

Mikołaj Kasprzyk – „Bez tytułu”

Prezentowany obraz jest klasycznym przykładem twórczości Mikołaja Kasprzyka. Zarówno kompozycyjnie, jak i w doborze barw artysta nawiązuje do sztuki włoskiego Quattrocenta, a wszelkie podobieństwo do surrealizmu.

Ryszard Grzyb – „Nosorożec”

Ryszard Grzyb jest znanym malarzem, poetą i projektantem graficznym. Jest uważany za prekursora nowej ekspresji w polskiej sztuce lat osiemdziesiątych.

Edward Dwurnik – „Pl. Trzech Krzyży”

Obraz przedstawiający widok Warszawy pochodzi z jego pierwszego artystycznego cyklu Podróż Autostopem. Przedstawia Plac Trzech Krzyży.

Julia Cybis – „Martwa natura”

Julia Cybis urodziła się w 1985 r. w Warszawie. Jest uważana za jedną z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia.

Karol Marks Krzyczący

„Rzeźba jest określona historycznie – jak u Heideggera. To bezustanny powrót i szukanie źródła-początku, poszukiwanie związków z własnymi korzeniami, własnej tożsamości.

Prace Pawła Kowalewskiego i słynna Gruppa najdroższą formacją artystyczną podczas aukcji prywatnej kolekcji Andy Rottenberg

Na aukcji znalazły się między innymi trzy obrazy Pawła Kowalewskiego, autora prac znajdujących się w licznych kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w Polsce i za granicą. Artysta należał również do słynnej formacji Gruppa. Jeden z obrazów „Do widzenia moi kochani” z 1987 roku został wylicytowany za 45 000 złotych.

Obraz Pawła Kowalewskiego w Muzeum sztuki polskiej w Niemczech

W zbiorach Muzeum Jerke pojawiła się praca polskiego artysty Pawła Kowalewskiego – „Patologia”, olej na płótnie z 1987 roku.

Praca Pawła Kowalewskiego w międzynarodowym projekcie Imago Mundi

Imago Mundi to artystyczny projekt o zasięgu światowym mający za zadanie ukazanie niezwykłej różnorodności sztuki tworzonej przez artystów z całej kuli ziemskiej.

WYSTAWA PAWŁA KOWALEWSKIEGO „NIE WOLNO!” NA VIENNACONTEMPORARY W WIEDNIU

Viennacontemporary to prestiżowe, międzynarodowe targi sztuki współczesnej, będące jednocześnie jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Europie. W tegorocznej edycji targów weźmie udział ponad 500 wystawców reprezentujących 112 galerii z całej Europy.